بازی پرسپولیس امروز ساعت چنده 

باشگاه پرسپولیس علاوه بر این نقص بزرگ بتدریج از مکتب فوتبال شاهین هم فاصله گرفت و رابطه خود را با سازندگی و تغذیه از بازیکنان جوان در آموزش و پرورش کم رنگ کرد و در مسیر استفاده از ستارههای تیمهای دیگر قرارگرفت و هر روز محتاجتر از روز قبل شد و علیرغم برخورداری از طرفداران بیشمار از یک باشگاه به یک تیم تقریباً محلی نزول کرد. برانکو این مسیر را آغاز، کالدرون و یحیی گل محمدی آن تداوم بخشیدند. یحیی گلمحمدی پس از شکست در فینال جام حذفی مقابل سپاهان با انتقادهای پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس مواجه شد و ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۲ استعفا داد و رسما از این تیم جدا شد.

تصویر جامی که از دو طرف با دو سر اسب هخامنشی تلاقی دارد.» در آگهی ثبت نشانوارهای که شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس در سال ۱۳۹۵ به ثبت رسانده، این توضیح آمدهاست: «تصویر یک سپر و یک تندیس تصویر دو سر شیر و یک سکو که سه حلقه به هم پیوسته بر روی آن است در میان آن که یک جام بر روی آن قرار دارد همگی در داخل یک شکل هندسی و در قسمت پایین آن کلمات باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس به فارسی و حروف و کلمات و عدد FC PERSEPOLIS SINCE ۱۹۶۷ به لاتین به رنگهای قرمز، مشکی و سفید.» رنگ قرمز یکی از مهمترین نمادهای باشگاه فوتبال پرسپولیس بهشمار میآید.

این تیم در سال ۱۳۴۷ قدرت نمایی کرد و تمام رقیبان را پشت سرگذاشت و به عنوان قهرمان باشگاههای تهران جهت شرکت در مسابقات آسیایی تایلند عازم بانکوک گردید. آذر سال ۱۳۹۱ کمیته فنی تیم پرسپولیس تصمیم به برکناری مانوئل ژوزه گرفت و یحیی گلمحمدی را به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کرد. فیلمنوذر رود نیل کارشناس داوری گفت: مهاجم پرسپولیس با دست توپ را وارد دروازه کرد. پرسپولیس بهار خود را درآغازین روزهای سال ۱۳۴۷ با مربیگری دهداری (کاپیتان پیشین شاهین) و سرپرستی دکتر برومند آغاز کرد. پس از انحلال شاهین با درایت امیر مسعود برومند و رایزنیهای مرحوم دهداری، چند تن از بازیکنان قبلی شاهین در ترکیب تیم دسته دومی پرسپولیس قرار گرفته و ترتیب یک مسابقه با تیم جم آبادان (که در آن زمان تیم صاحب نامی بود) را دادند و پس از آن تمامی اعضای شاهین به پرسپولیس پیوستند و محبوبیت شاهین بلند پرواز را به پرسپولیس هدیه کردند.

دنياي اقتصاد: مطابق برنامههای قبلی قرار بود مراحل اولیه عرضه سهام پرسپولیس و استقلال در بورس، اواخر بهمن یا هفته اول اسفند انجام شود. وی مدتها اندیشه ایجاد تیم فوتبال پرسپولیس را با خود داشت و تیم فوتبالی را نیز ایجاد کرده بود که تیمی ضعیف در رده دوم باشگاههای کشور محسوب میشد و از اعضای محبوب و ماندگار از آن محمود خوردبین را میتوان نام برد. این تیم همچنین دو نائب قهرمانی جام حذفی ایران و نیز هشت نائب قهرمانی لیگ فوتبال ایران را در کارنامه دارد. پرسپولیسیها دو مرتبه به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند اما نتوانستند جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید