خلاصه بازی استقلال پرسپولیس ۱۴۰۰ جدید امروز جمعه

سال بعد استقلال یک بار دیگر حضور در فینال جام باشگاههای آسیا را تجربه کرد که در گام آخر در ضربات پنالتی مغلوب تیم الهلال عربستان سعودی شد و از دستیابی به سومین قهرمانی قارهای بازماند. پس از ناکامی متوالی مربیان ایرانی در هدایت این تیم به عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران، در میانه دهه نود سرانجام مدیران باشگاه استقلال سیاست استخدام بازیکنان سابق باشگاه به عنوان مربی را کنار گذاشتند و بعد از پانزده سال یک مربی خارجی، وینفرد شفر آلمانی را به عنوان مربی این تیم برگزیدند و وی موفق شد تا در نخستین فصل حضورش در استقلال عنوان قهرمانی در جام حذفی را برای این تیم به ارمغان آورد.

با توجه به اینکه بعد از آوانتاژ بازیکن زرد به توپ مسلط بوده ولی به دلیل اشتباه خودش توپ را به تیم استقلال تقدیم کرد، گل سالم است. در بازی با پرسپولیس اتفاقاتی افتاد که باعث اخراج من شد و شرایط تیم مقداری برهم ریخت و من از بچهها عذرخواهی کردم و امیدوارم این بازی جبران کنم. هفته نوزدهم لیگ برتر با برگزاری هشت بازی روز گذشته برگزار شد و توقف پرسپولیس در سیرجان باعث شد تا استقلال در صدر جدول یکه تازی کند. به گزارش ورزش سه، مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر در حالی به پایان رسید که با پیروزی استقلال مقابل فجر و تساوی پرسپولیس و گل گهر، آبیپوشان با پنج امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول، صدرنشین لیگ برتر باقی ماندند.

بی تردید غلامی نیز که قبل از مصدومیت یکی از مهره های مورد اعتماد دراگان اسکوچیچ در تیم ملی بود، حالا انگیزه زیادی دارد تا ماه های باقیمانده تا جام جهانی با درخشش در ترکیب استقلال بار دیگر به تیم ملی دعوت شود و بتواند پیراهن ایران را برتن کند. غلامی که به واسطه پارگی رباط صلیبی حدود 8 ماه از میادین دور بود، در بازی روز گذشته مقابل فجرسپاسی در لیست 20 نفره تیمش قرار گرفت و در ثانیه های پایانی نیز به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت. 1384، آبی پوشان را به اولین قهرمانی خود در لیگ برتر رساند.

1387 را برای آبی پوشان پایتخت به ارمغان آورد. شرایط بازی به گونهای پیش رفت که اگر ما از موقعیتها استفاده میکردیم حتی میتوانستیم پیروز شویم که این اتفاق نیفتاد. کلانتری در پایان در مورد پتانسیل تیمشان و اینکه میتوانند جایگاه بهتری داشته باشند گفت: شرایط فوتبالی ما طوری است که میتوانیم تک رقمی شویم و حتی جزو چهار یا پنج تیم اول جدول باشیم. استقلالیها معتقدند مرادمند با تاییدیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ جزو بازیکنان در سطح ملی محسوب میشود و با توجه به ثبت نامش در لیست بازیکنانی که در مقدماتی جام جهانی امکان حضور دارند، میتواند طبق قوانین موجود تا 30 سالگی خدمت سربازیاش را به تعویق بیندازد که بر این اساس او 2 سال دیگر برای رفتن به سربازی زمان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید