نتیجه بازی پرسپولیس و استقلال

هفته نوزدهم لیگ برتر با برگزاری هشت بازی روز گذشته برگزار شد و توقف پرسپولیس در سیرجان باعث شد تا استقلال در صدر جدول یکه تازی کند. عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: مکتب شهید سلیمانی شگفتانگیز بود زیرا توانست ساختاری از سبک زندگی بدیع در عصر ما ایجاد کند تا به اهداف معنوی برسیم. پس از یک فصل حضور مرفاوی، مظلومی موفق شد در اولین حضور خود با این تیم عنوان نایب قهرمانی دهمین دوره لیگ برتر ایران را با یک امتیاز کمتر نسبت به سپاهانِ قلعه نویی کسب کند.

باشگاه خبرنگاران جوان – دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال دیروز برگزار شد و استقلال موفق شد فجر شهید سپاسی شیراز را شکست دهد و پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان به تساوی رسید. فدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را پس از الهلال عربستان و یوکوهاما ژاپن، سومین باشگاه برتر فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کردهاست. سال بعد استقلال یک بار دیگر حضور در فینال جام باشگاههای آسیا را تجربه کرد که در گام آخر در ضربات پنالتی مغلوب تیم الهلال عربستان سعودی شد و از دستیابی به سومین قهرمانی قارهای بازماند. در نیمه دوم این دهه نیز استقلال یک بار دیگر و این بار در مقابل تیم ژاپنی جوبیلو ایواتا در بازی فینال مغلوب شد و برای دومین بار به مقام نایب قهرمانی جام باشگاههای آسیا رسید.

در نیمه دوم این دهه و بازگشت علی دانایی فر، تاج در سال 1335 و 1337 توانست هر دو جام باشگاه ها و جام حذفی را به دست آورد. در نيمه دوم دهه بيست شمسى تيم فوتبال دوچرخه سواران موجوديت خود را رسما اعلام كرد تا در فوتبال تهران فعاليتش را زير نظر على دانايى فر- مربی، بازیکن تیم تور – آغاز کرد.

رقيبان اصلى اين باشگاه در فوتبال تهران، دارايى، سرباز و شاهين بودند كه پيش از تأسيس دوچرخه سواران فوتبال باشگاهى در انحصار آنها بود. آنها به معناى واقعى باشگاه بودند و در چندين رشته ورزشى فعاليت مى كردند. در سال 1328 پرویز خسروانی امتیاز باشگاه دوچرخه سواران را به نام خود به ثبت رساند و به دليل اينكه باشگاه در 18 رشته ورزشى فعاليت داشت و عموم مردم تصور مى كردند فقط باشگاه دوچرخه سواران در رشته دوچرخه سوارى فعاليت دارد، نام اين باشگاه با نظر هيئت مديره به تاج تغيير يافت. ضمن اینکه باشگاه استقلال طی دو سال پیاپی در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، عنوان پرتماشاگرترین تیم حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به خود اختصاص داد.

دیدگاهتان را بنویسید