قیمت لحظه ای و نمودار تکنیکال و فاندامنتال بیت کوین

در مهرماه سال ۹۶ با بلاک شدن حساب کاربران ایرانی در سایت بیترکس میلیونها دلار از دارایی ایرانیان بلوکه شد و از آن زمان صرافیهای ایرانی به شکل قارچی به وجود آمدند. اگر از کاربرانی هستید که معاملات شما کوتاه مدت است، استفاده از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی گزینه مناسبتری نسبت به صرافیهای خارجی است. ویژگی هایی اعم از امنیت، سرعت، دسترسی ها و نحوه استخراج از جمله اصلی ترین ویژگی هایی است که در یک بلاک چین نسبت به بلاک چین های قبلی میتواند متفاوت باشد. هر کیف پول ارز دیجیتال از یک «کلید خصوصی» (Private Key) و یک «کلید عمومی» (Public Key) رمزنگاری شده تشکیل شده است که اطلاعات آن در بلاک چین ذخیره شده و داراییهای دیجیتال به آن نسبت داده میشود.

کیف پول من، از الگوها و استانداردهای مدرنی بهره میبرد و در این خصوص، سرویسهای ویژهای را جهت نگهداری و حفظ رمز ارزها به وجود آورده است. استفاده از این واژه با پیدایش بیت کوین رشد چشمگیری پیدا کرد و امروزه کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که در مورد این واژه چیزی نشنیده باشد.

ارزهای دیجیتال در کیفپول (wallet) مخصوص به خود نگهداری میشوند، پس شما نیاز دارید کیفپول یا کیفپولهایی که از ارز مورد نظر شما پشتیبانی میکنند را پیدا کنید. «رمز ارز» (Cryptocurrency) نوعی از ارزهای دیجیتال است که از تکنیکهای رمزنگاری و فناوری بلاک چین استفاده میکند تا یک سیستم پرداخت «همتا-به-همتا» (peer-to-peer) به صورت توزیع شده، غیرمتمرکز و بدون حضور نهاد واسطه ایجاد کند. زیرا اولاً این زنجیره کاملاً به هم مرتبط است و به هم خوردن یکی از آنها کل سیستم را به هم میزند. در حال حاضر این پلتفرم حدود 86 هزار کاربر دارد که مشغول خرید و فروش ارز دیجیتال هستند.

به همین دلیل در خصوص خرید و فروش یا استفاده از ارز دیجیتال باید بهروز باشیم و در صرافیهای معتبر معامله کنیم. قبل از هر کاری باید ارز دیجیتالی که تمایل به خرید آن را داریم مشخص کنیم. برای این که با نحوه کار کرد ارز دیجیتال آشنا شوید، ابتدا باید درک کنید که ارز دیجیتال چیست؟ کار ارز دیجیتال تقریباً فرآیندی شبیه به کارت های اعتباری بانکی اما بدون جابجایی پول اصلی در بین بانک ها است. ارز دیجیتال تنها به صورت دیجیتال تولید و استفاده میشود در حالی که پول معمولی توسط دولتها به صورت اسکناس و سکه تولید میشود.

دیدگاهتان را بنویسید