ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند + تاثیرات پول الکترونیکی

زمانی که شما به این نوع سایت ها مراجعه می کنید، در هنگام خرید شاید متوجه کلاهبرداری و یا سرکاری بودن سایت نشوید اما بعد از اتمام خرید مطمئن باشید که متوجه می شوید، اون لحظه تقریبا کاری از دستتان بر نمی آید. یعنی اگر ۴ میلیون واحد USDT به بازار عرضه شده باشد 4 میلیون دلار در خزانه بانک (مالک شرکت) نگهداری شود تا قیمت آن همواره برابر یک دلار بماند.

منظور از آلتکوین سایر رمزارزهای موجود در بازار است. ماهیت متمرکز این نوع صرافی با ماهیت غیرمتمرکز بازار ارزهای دیجیتال سازگار نیست و مشکلاتی مانند نیاز به اعتماد به سیستم، امنیت پایین، نیاز به احراز هویت و امکان استفاده از اطلاعات کاربران و معاملات برای دستکاری در آن وجود دارد. باید بدانید که این اتفاق امکان دارد.ممکن است صرافی مورد حمله هکری قرار گیرد و اطلاعات کاربران فاش شود .با وجود ریسک داشتن این موضوع برای امنیت و امکانات بیشتر در انجام تراکنش در بستر صرافی ها ملزم به احراز هویت هستید . با وجود همه ی این ها، ارز دیجیتال هیچ وقت شکل فیزیکی به خود نمی گیرد.

برای ثبتنام یا انجام معامله، نیاز به حضور فیزیکی در محل دفتر صرافی ارز دیجیتال وجود ندارد و تنها کافی است از طریق سایت یا اپلیکیشن موبایل اقدام شود، چراکه وقتی با داراییهایی از جنس دیجیتال سروکار داریم، نیاز به مراجعه حضوری از بین میرود. فعالیت کمریسک در این نوع معاملات نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد و کاربران تازهکار ممکن است تمام دارایی خود را در این نوع معاملات از دست بدهند. برای این کار شما باید ابتدا سفارش خود را اعلام نمایید که قصد خرید چه مقدار بیت کوین را دارید.سپس برای خرید تعداد بیت کوین انتخابی باید پول را به شماره حساب یا شماره کارت صرافی ارسال نمایید .

متاسفانه به دلیل رسمی نبودن خرید و فروش بیت کوین در کشور ما شما نمی توانید برای این مسئله به دادسرا برای انجام شکایت مراجعه کنید و تقریبا باید بگوئیم که دیگر دستتان به جایی نخواهد رسید. بله، می شود. خرید فروش بیت کوین هنوز در ایران رسمی نشده است، اما خرید و فروش آن موردی ندارد و می توانید آن را خرید و فروش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید