ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند + تاثیرات پول الکترونیکی

باید بدانید که این اتفاق امکان دارد.ممکن است صرافی مورد حمله هکری قرار گیرد و اطلاعات کاربران فاش شود .با وجود ریسک داشتن این موضوع برای امنیت و امکانات بیشتر در انجام تراکنش در بستر صرافی ها ملزم به احراز هویت هستید . جواب، بله است. حال میپرسید، کدام حوزه؟ در هر حال، نخبگان و کارشناسان زیادی در ایران هم در حال بررسی ارزهای دیجیتال و کارکردهای آن هستند. حال سؤال این است، مگر میشود یک فعالیت اقتصادی را در کمتر از سه ساعت به سرانجام رساند؟

بهعنوان مثال دستگاه اس ۹ که جزو ماینرهای قدیمی است، ۱۳۵۰ وات مصرف برق دارد که یک تولیدکننده ارز دیجیتال برای آن که بتواند فعالیت خود را شروع کند باید حداقل ۱۷۰ ماینر خریداری کند اما در سریهای جدید مانند اس ۱۷ با ۱۱۵ ماینر میتوان سراغ رمزارزها رفت. ضمن اینکه این فرایند، برق بسیار زیادی هم مصرف میکند. مصرف برق زیادی که در حین استخراج ارزهای دیجیتال به کار گرفته میشود، باعث شده تا دلمشغولی بزرگی برای ماینرها یا همان استخراجکنندگان پول دیجیتال به وجود آید. همین ویژگیها باعث شده تا این ارز دیجیتال مورد توجه معاملهگران باشد. واحدهای تتر (USDT) باید در کیف پولهای دیجیتال ذخیره شوند.

کیف پولهایی مثل الکترام، تراست ولت، اتومیک ولت و متامسک از کیف پولهای رمزارز رایگان نرم افزاری محسوب میشوند. هر تراکنش جدیدی که قرار است در سیستم به ثبت برسد باید مورد تایید تمام کاربرانی باشد که در شبکه بلاک چین و شبکههای مشابه آن با عنوان گره شناخته میشوند.

استخراجکنندگان ارزهای دیجیتالی با تولید هر بلوک و اضافه کردن آن به بلاکچین، کار خود را پیش میبرند. هَش، در واقع نوعی مکانیزم است که هر بلوک اطلاعاتی در شبکه بلاک چین را به بلوک قبلی خود مرتبط میکند. هر بلاک در ارتباط با بلاک قبلی بلاکچین را تشکیل میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید