استقلال – Esteghlal FC (اخبار، بازیها، خلاصه بازیها، برترین بازیکنان ، نقل و انتقالات)

استقلال با دو قهرمانی در جام باشگاههای آسیا (مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا ۱۹۷۰ و جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۰) و دو نایب قهرمانی (جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۱ و جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۸) و دو مقام سومی (مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا ۱۹۷۱ و جام باشگاههای آسیا ۲۰۰۱)، پُرافتخارترین باشگاه فوتبال ایران در رقابتهای آسیایی و سومین باشگاه پرافتخار تاریخ قاره آسیا محسوب میشود. رایکوف پس از ناکامی با تیم ملی جوانان در بانکوک، توسط تیمسار خسروانی روانه تاج شد و جوانگرایی را در دستور کار خود قرار داد تا در بهار 1349، آبی ها با یک تیم جوان قدم به مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا بگذارند.

قلعه نویی پس از دو قهرمانی در سپاهان و یک نایب قهرمانی در تراکتور، راهی استقلال شد و باز هم توانست با این تیم قهرمانی لیگ دوازدهم را کسب کند. در روزهای عدم برگزاری لیگ سراسری، در نیمه نخست دهه شصت، استقلال دو بار در سالهای 1362 و 1364 جام باشگاههای تهران را فتح کرد که قهرمانی این تیم در فصل 62 نخستین قهرمانیاش با نام نوین استقلال بود.

دیدار تیمهای فوتبال استقلال تهران و فجر سپاسی شیراز به عنوان آخرین دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، چهارشنبه شب (۴ اسفند ١۴٠٠) در ورزشگاه آزادی برگزار شد. تیم های فوتبال استقلال تهران و فجر سپاسی شیراز در رقابت های هفته نوزدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند ، که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود تیم استقلال به پایان رسید .

با این حال حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بدترین خبر ممکن برای کادر مدیریتی آجورلو بود. در حقیقت با تداوم نتایج پرفراز و نشیب سپاهان، حالا دیگر خیلیها حدس میزنند قهرمان لیگ امسال یا پرسپولیس است، یا استقلال. مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: به دلیل اظهارات اخیر استقلالی ها از آنها به کمیته انضباطی شکایت میکنیم. رقیب سنتی این باشگاه، پرسپولیس است. اما بعد از انقلاب این باشگاه با تلاشهای بسیار به مالکیت سازمان تربیت بدنی درآمد و در سالهای بعد با انحلال این سازمان، باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید