انشاءالله در دیدار با مس رفسنجان جبران کنیم

در پی بازسازی چمن ورزشگاه آزادی در فصل ۸۲-۸۱، پرسپولیس بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه تختی برگزار کرد. اما انحلال چند تیم در این زمان باعث گردید تا به جای مسابقات لیگ یکسری مسابقات رده بندی در سطح باشگاه های پایتخت برگزار شود. پرسپولیس پیش از ساخته شدن ورزشگاه آزادی، بازیهای خود را در ورزشگاه امجدیه برگزار میکرد و در آغاز بنیادگذاری ورزشگاهی مجهز به استخر، زمین ژیمناستیک و بولینگ در مجموعه بولینگ عبده در اختیار داشت. در شرایطی که باشگاه سپاهان با استعفای محرم نویدکیا مخالفت کرده و محرم در این تیم ماندنی شده است( سپاهان در بیانیهاش نوشته با توجه به نگاه بلند مدت باشگاه مبنی بر استفاده از سرمایههای بومی و سپاهانیهای وفادار، ضمن تاکید بر ادامه فعالیت و انجام مسئولیت و تدوین راهکارهای تقویتی تیم و ارتقاء ظرفیتهای فنی ورزشی کادر فنی و اجرائی تیم جهت حضور در ادامه مسابقات و بازی های آسیایی، با کناره گیری آقای محرم نویدکیا مخالفت و برای ایشان در ادامه روند فعالیتها آرزوی موفقیت مینماییم.) خبرورزشی ساعاتی پیش مدعی شده بود که دست اندرکاران باشگاه سپاهان پس از استعفای محرم نویدکیا از طریق واسطههای خود به یحیی گلمحمدی پیشنهاد دادند که جانشین این مربی جوان و شناخته شده شود.

سرمربی گلگهر سیرجان با بیان اینکه همه ایران دیدند گل پرسپولیس هند بود گفت: این چندمین بازی است که مقابل پرسپولیس از داوری ضربه میخوریم. در ابتدای دهه 60 نام شهید چمران را پیشنهاد دادند، نامی که حواشی مختلفی در پی داشت. رامین دو سانتر، دو پاس کلیدی و یک پاس گل داشت و در دفاع، هفت کنش دفاعی موفق روی زمین داشت و دو نبرد هوایی را نیز پیروز شد. پاس گل بورسی شدن سرخابی ها به رفتارهای هیجانی! همچنین به دلیل نبود پشتیبانی دیگر باشگاههای فوتبال ایران از حرفهای شدن باشگاه پرسپولیس، عبده در سال ۱۳۵۲ ورزشگاه آپادانا را به ارزش ۲۰۰٬۰۰۰ تومان به باشگاه راهآهن فروخت.

پس از انقلاب و در سال ۱۳۶۰، سازمان تربیت بدنی نام بولینگ عبده را به مجموعه ورزشی شهید چمران تغییر داد و قرار شد پرسپولیس از سال ۱۳۶۱، با نام دیگری فعالیت کند. در اوایل دهه ۱۳۵۰، عبده در شهرک اکباتان زمینی را خریداری کردهبود و در آن یک ورزشگاه فوتبال با نام ورزشگاه آپادانا بر پا کرد.

بازیکنان شاهین مأوای جدیدی یافتند و 10 بازیکن دعوت او را پذیرفته و به پرسپولیس پیوستند. در ۲۷ بهمن ۱۳۶۵، نام باشگاه رسماً به «پیروزی» تغییر یافت. در روزهای پایانی سال ۱۳۸۴، وبگاه رسمی باشگاه خبرهایی دربارهٔ این که پرسپولیس «ورزشگاه شهر قدس» را خریدهاست، منتشر کرد؛ اما این ماجرا به علت مشکلات مالی و حقوقی باشگاه پایان یافت و به ثمر نرسید. هسته اول هواداران با باشگاه شاهین شکل گرفت و سپس باشگاه تاج هم هواداران خود را یافت.

دیدگاهتان را بنویسید