تغییر ساعت بازی پرسپولیس و استقلال

دایی اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۲ مجددا با تیم پرسپولیس به توافق رسید و سکان هدایت این تیم را به دست گرفت. باشگاه پرسپولیس در سال 1342 تاسیس شد. بشنوید | مهاجم پرسپولیس مارادونا شد! دقیقه ۲۵ هیچ خطایی روی مهاجم گلگهر رخ نداد. فیلمنوذر رود نیل کارشناس داوری گفت: مهاجم پرسپولیس با دست توپ را وارد دروازه کرد.

داور باید به گل را مردود و به بازیکن پرسپولیس کارت زرد نشان میداد. دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم اراک در رقابت های هفته هجدهم لیگ برتر بیست و یکم فوتبال ایران با برتری دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. عادل فردوسیپور در مجله ورلدساکر مینویسد: «پرسپولیس با بیش از ۳۰ میلیون هوادار به عنوان محبوبترین باشگاه آسیا شناخته میشود.» بنا بر نوشته همشهریآنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا در فهرستی پرسپولیس را بالاتر از الهلال عربستان و دالیان چین پرهوادارترین باشگاه آسیا معرفی کردهبود. در شرایطی که باشگاه سپاهان با استعفای محرم نویدکیا مخالفت کرده و محرم در این تیم ماندنی شده است( سپاهان در بیانیهاش نوشته با توجه به نگاه بلند مدت باشگاه مبنی بر استفاده از سرمایههای بومی و سپاهانیهای وفادار، ضمن تاکید بر ادامه فعالیت و انجام مسئولیت و تدوین راهکارهای تقویتی تیم و ارتقاء ظرفیتهای فنی ورزشی کادر فنی و اجرائی تیم جهت حضور در ادامه مسابقات و بازی های آسیایی، با کناره گیری آقای محرم نویدکیا مخالفت و برای ایشان در ادامه روند فعالیتها آرزوی موفقیت مینماییم.) خبرورزشی ساعاتی پیش مدعی شده بود که دست اندرکاران باشگاه سپاهان پس از استعفای محرم نویدکیا از طریق واسطههای خود به یحیی گلمحمدی پیشنهاد دادند که جانشین این مربی جوان و شناخته شده شود.

شاگردان برانکو در دو بازی پایانی، در مجموع 2 بر صفر مغلوب کاشیما آنتلرز ژاپن شدند و در ورزشگاه آزادی از رسیدن به جام قهرمانی باز ماندند. برانکو این مسیر را آغاز، کالدرون و یحیی گل محمدی آن تداوم بخشیدند. پس از انحلال شاهین با درایت امیر مسعود برومند و رایزنیهای مرحوم دهداری، چند تن از بازیکنان قبلی شاهین در ترکیب تیم دسته دومی پرسپولیس قرار گرفته و ترتیب یک مسابقه با تیم جم آبادان (که در آن زمان تیم صاحب نامی بود) را دادند و پس از آن تمامی اعضای شاهین به پرسپولیس پیوستند و محبوبیت شاهین بلند پرواز را به پرسپولیس هدیه کردند.

حضور در پیکان بیشتراز یک سال به طول نیانجامید و مجدداً بازیکنان در سال ۱۳۴۹ به خانه خود برگشتند و قهرمانی اولین دور لیگ تخت جمشید در سال ۱۳۵۰ را از آن خود کردند. یحیی گلمحمدی پس از شکست در فینال جام حذفی مقابل سپاهان با انتقادهای پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس مواجه شد و ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۲ استعفا داد و رسما از این تیم جدا شد. با وقوع انقلاب اسلامی، این تیم دچار بحران نفرات شد و بازیکنانش بکلی عوض شدند و تعداد بسیار اندکی از بازیکنان قدیمی باقی ماندند.

دیدگاهتان را بنویسید