اسامی بازیکنان پرسپولیس در فصل جدید

بر پایه نظرسنجیهای انجام شده باشگاه پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین باشگاه فوتبال ایران معرفی شدهاست و بنا بر اعلام وبگاه رسمی، باشگاه برای هوادارانش ارزش بسیاری قائل است. عادل فردوسیپور در مجله ورلدساکر مینویسد: «پرسپولیس با بیش از ۳۰ میلیون هوادار به عنوان محبوبترین باشگاه آسیا شناخته میشود.» بنا بر نوشته همشهریآنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا در فهرستی پرسپولیس را بالاتر از الهلال عربستان و دالیان چین پرهوادارترین باشگاه آسیا معرفی کردهبود.

شبکه ورزشی «ایاسپیان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاههای پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاههای آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد. در سال 1365 امتیاز باشگاه پرسپولیس به بنیاد مستضعفان و جانبازان واگذار شد و زمانی که نام دیگر باشگاه بزرگ پایتخت به استقلال تغییر کرد، مسئولان این نهاد، نام آزادی را هم برای این باشگاه در نظر گرفتند. سرانجام در تاریخ 18 اردیبهشت 1370، با نام «شرکت فرهنگی ورزشی پیروزی – سهامی خاص» به ثبت رسید و به طور موقت جنجالها فروکش کرد. در سال ۲۰۱۷ به نیمه نهایی راه یافت و در سالهای ۹۷، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ به مقام سومی رسید.

سرخپوشان پایتخت به عنوان سومین تیم ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند. پرسپولیس به دلیل کمبود امکانات برای هوادارانش و همکاری نکردن دیگر باشگاهها، تنها یک بازی در ورزشگاه آپادانا انجام داد و پس از آن، از آپادانا به عنوان زمین تمرین بهره گرفت. پرسپولیس تهران در فصل 98-97 لیگ برتر ایران و پس از پیروزی برابر تیم پارس جنوبی جم موفق به کسب سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ برتر شد. استقلال تهران نیز با پیروزی 2 بر یک برابر سپیدرود رشت، در جایگاه سوم باقی ماند و توانست سهمیه آسیا را کسب کند. تیم پرسپولیس تهران در لیگ برتر سال ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ موفق شد برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شود.

این تیم ۵ بار نیز موفق به قهرمانی جام حذفی ایران و ۲ بار نیز قهرمان سوپرجام ایران شدهاست. پرسپولیس 6 بار قهرمان جام حذفی و 3 بار قهرمان سوپرکاپ ایران شده است. در سال 1377 پرسپولیس مجدد قهرمان شد ولی مهمترین اتفاق برای پرسپولیس در این سال نه قهرمانی در لیگ که بازگشت پروین بود. در جام باشگاههای آسیا پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ نائب قهرمان شد. در روزهای پایانی سال ۱۳۸۴، وبگاه رسمی باشگاه خبرهایی دربارهٔ این که پرسپولیس «ورزشگاه شهر قدس» را خریدهاست، منتشر کرد؛ اما این ماجرا به علت مشکلات مالی و حقوقی باشگاه پایان یافت و به ثمر نرسید.

دیدگاهتان را بنویسید