بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است؟

در ابتدای پیدایش بیت کوین استخراج آن از طریق رایانههای خانگی ممکن بود. همچنین امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر در داخل برخی کیف پولها مانند تراست والت (Trust wallet)، اکسودوس (Exodus) و اتمیک والت (Atomic Wallet) هم وجود دارد، اما فراموش نکنید که بهطور کلی هزینه و کارمزدهای تبدیل در کیف پول نسبت به صرافیها بهشدت بالاتر است و برای بلندمدت ممکن است توجیه اقتصادی وجود نداشته باشد. بنابراین وجود صرافیهای داخلی، خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای کاربران داخلی راحتتر میکند.

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، در صرافیهای غیرمتمرکز معاملات مستقیماً از داخل کیف پول کاربران انجام میشود و صرافی به هیچ عنوان دسترسی یا کنترل به داراییها ندارد. ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ایجاد میشوند و هیچ دولت، سازمان یا شخصی بر تراکنشهای آنها نظارت ندارد.

بسیاری از صرافیهای غیرمتمرکز تنها از معاملات توکنهای ارز دیجیتال یک شبکه پشتیبانی میکنند. صرافیهای غیرمتمرکز، صرافیهایی هستند که خود به عنوان پروژههای بلاکچینی غیرمتمرکز ساخته شدهاند و مدیریت آنها دست شخص یا سازمان خاصی نیست. به مرور با افزایش سختی شبکه و افزوده شدن تعداد استخراجگران، رایانهها جای خود را به ماینرها دادند و از آن روز عملا نام ماینرها با استخراج بیت کوین گره خورده است. حال که با شیوههای استخراج بیت کوین آشنا شدیم، بد نیست که نگاهی نیز به استخرهای استخراج داشته باشیم و با آنها آشنا شویم.

در واقع با پرداخت کرایه به وبسایتهای مخصوص این کار، تجهیزات آنها در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید با این امکانات از راه دور بیت کوین یا سایر رمزارزها را استخراج کنید. یکی از ویژگی های اساسی آن، پایه های مبتنی بر بیت کوین است، چرا که اکثر این ویژگی ها براساس کد برنامه نویسی بیت کوین ساخته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید