در بازار شایعات و بعد از تیم ملی؛ سپاهان هم مشتری گلمحمدی شده بود!

در سال 1366، پرسپولیس در کنار قهرمانی در جام حذفی تهران و جام باشگاههای تهران، موفق به کسب اولین قهرمانی خود در جام حذفی ایران هم شد تا در یک سال 3 جام بگیرد. بعدها با انحلال باشگاه شاهین و جابجایی دستهجمعی بازیکنان آن به پرسپولیس، بازیهای تاج و شاهین حساسیت خود را از دست داد و شهرآورد تاج – پرسپولیس و پس از انقلاب استقلال – پرسپولیس جایگزین آن شد.

سال بعد با هدایت آلن راجرز بریتانیایی قهرمانی اولین دوره لیگ تخت جمشید در سال 1350 را از آن خود کردند. با آغاز دهه 1380، لیگ برتر فوتبال ایران راهاندازی شد و پرسپولیس در نخستین دوره آن قهرمان شد. حسین محلوجی وزیر وقت نیز امیر عابدینی که سابقه بازی در پیکان را نیز داشت و از مدیران رده میانی وزارتخانه محسوب می شد به سمت مدیرعاملی انتخاب کرد.

آن وقت این افراد به چه حقی راجع به بازیکن پرسپولیس صحبت میکنند؟ در آن شهرآورد، شاهین سفیدپوش و تاج آبیپوش بود. در تمام سال های دهه 60، پرسپولیس با علی پروین به اغلب آن چیزی که میخواست رسید. دهه هفتاد، برای باشگاه موفقیتآمیز بود و با یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا آغاز شد. طی سال های 1357 تا 1360 پرسپولیس نیز دچار رکود شد. به گزارش فوتبالی، تا دقایقی قبل معلوم نبود که مدیران سپاهان با استعفای محرم نویدکیا موافقت خواهند کرد یا نه چون از دیروز اکثر بازیکنان این تیم در صفحه اینستاگرامشان خواهان حفظ محرم شده و امیدوار بودند که او به کارش در این تیم ادامه دهد.

واقعا جای تعجب دارد چرا تا این اندازه پیشکسوتان و مدیران استقلال در مسائل داخلی پرسپولیس دخالت کرده و به خودشان اجازه میدهند در این مورد صحبت کنند. علی دایی و حمید درخشان نیز نتوانستند نتایج خوبی کسب کنند. چهلمین سرمربی تاریخ باشگاه پرسپولیس، در ابتدا نتایج قابل قبولی با سرخپوشان به دست نیاورد و در شش بازی نخست در لیگ، تنها 4 امتیاز کسب کرد، اما با حمایت هوادارن و ارائه بازی قابل قبول و رکورد 21 بازی بدون شکست، تا یک قدمی قهرمانی پیش رفت ولی در هفته آخر با تفاضل گل، قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید