صرافی ارز دیجیتال چیست و نحوه معامله در آن چگونه است؟

ممکن است بسیاری از ایرانیان به دلیل تحریمها و عدم دسترسی به اپلیکیشن اصلی، این اپ را نصب کرده باشند. جالب است بدانید که هر کسی با داشتن یک کامپیوتر و دسترسی به اینترنت میتواند به یک ماینر تبدیل شود. صرافی میتواند یک سایت باشد یا یک اپلیکیشن موبایل که روی تلفن همراه نصب میشود یا هر دو. واقعیت آن است که اگر میخواهید سرمایه خود را در هرزمانی به راحتی برداشت کنید باید از کیف پول دیجیتالی معتبری همانند تراست والت استفاده کنید؛ همچنین ضروری است که اپلکیشن کیف پول خود را از وبسایت مرجع یا فروشگاههای معتبر دانلود و نصب کنید.

در حقیقت، استخراج ارز دیجیتال فرآیندی است که در آن تراکنش بین کاربران تایید شده و به دفترکل عمومی بلاک چین اضافه میشود. به فرآیند معتبر ساختن تراکنش افراد دیگر توسط کامپیوتر و سپس افزودن آن به یک لیست بلند و عمومی به نام بلاک چین که تراکنشهای دیگر را نیز شامل میشود، «Mining» یا استخراج ارز دیجیتال میگویند. در حقیقت این صرافیها برای معامله طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال مناسب نیستند، اما برای افرادی که قصد داشته باشند فقط در بیت کوین، اتریوم و چند ارز دیجیتال شناختهشده دیگر سرمایهگذاری کنند، ثبتنام در یک صرافی ایرانی کفایت میکند و نیاز به صرافیهای خارجی وجود ندارد.

فرآیند ماینینگ همچنین وظیفه معرفی کوینهای جدید در جریان موجود را بر عهده دارد و به کریپتوکارنسیها این امکان را میدهد تا بهعنوان یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا، بدون نیاز به یک مقام مرکزی فعالیت کنند. در بیشتر کشورهای جهان قوانین خاصی برای ICO وجود ندارد و به علت آنلاین بودن عرضه اولیه سکه و عدم نیاز به مراجعه حضوری، این رخداد به ایده ای برای کلاهبرداری تبدیل شده است.

فراموش نکنید که در صرافیهای خارجی همواره ریسک مسدودشدن حساب و بلوکهشدن داراییها وجود دارد. بسته به عوامل مختلفی – مثلا اینکه کدام ارز دیجیتال را استخراج میکنید یا سرعت کامپیوتر و هزینه برق در منطقهتان چگونه است – ممکن است درنهایت هزینهای که میکنید بیشتر از سود انجام این کار باشد. فرایند ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال چگونه انجام میشود؟ روند تبدیل و معامله ارزهای دیجیتال در صرافیهای خارجی متمرکز تقریباً یکسان است و با مطالعه مطلب آموزش بایننس که بالاتر لینک آن را قرار دادهایم، با فرایند کار صرافیهای دیگر هم آشنا خواهید شد. افراد در صرافیها، با انجام فرایندهای ماینینگ «کریپتوکارنسی پاداش» دریافت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید