صرافی ارز دیجیتال چیست و نحوه معامله در آن چگونه است؟

کارمزد فعالیت در این شبکه از 0.06 تا 0.32 درصد است که تقریباً رقم ناچیزی است. تقریباً تمام پلتفرمهای معاملاتی معتبر خارجی اعلام کردهاند که کاربران ساکن کشورهای تحتتحریم نمیتوانند فعالیتی در این پلتفرمها داشته باشند. در حال حاضر حجم معاملات آن زیاد نیست اما برای کاربران ایرانی گزینه مناسبی به شمار میرود.

به عنوان مثال در بلاک چین هارمونی وان از توکن «ONE» برای استیکینگ استفاده میشود. علاوه بر نقش واسطهٔ صرافیها، برخی از آنها نیز بهطور مستقیم با صاحبان کسبوکار یا سایتهای خریدوفروش همکاری دارند که طبیعی بهنظر میرسد در چنین مواردی، خدمات صرافیها برای عموم مردم جهان نخواهد بود و این امکانات تنها در اختیار کشورهای خاص قرار خواهد داشت. چند سالی است که یکسری خودپردازهای مخصوص بیت کوین و بهطور کلی ارز دیجیتال نیز در کشورهای مختلف بهوجود آمدهاند که آنها را نیز نوعی صرافی ارز دیجیتال میتوان به حساب آورد. بنابراین ما به دنبال سیستمی هستیم که در آن بتوانیم بدون حضور نهاد واسطه و بدون این که به سایر کاربران اعتماد داشته باشیم، تراکنشهای خود را در دفتر کل ثبت کنیم.

پس با ما تا انتها همراه باشید. از معایب آن میتوان به کارمزد 3 درصد و محدودیت برداشت بیت کوین تا سقف 2000 در هر 24 ساعت اشاره کرد. در جای دیگری از مقاله به بررسی صرافی های ارز دیجیتال متمرکز و غیر متمرکز پرداختیم و ضمن بیان تفاوتهای این دو نوع، مزایا و معایب هر یک را نیز مشخص کردیم. به همین دلیل، تراکنشها غیرقابل برگشت نیستند و امکان برگشت برای طرف مقابل نیز وجود دارد.

این صرافی ارزهای دیجیتال برای افرادی مناسب است که مایل به تجارت یا سرمایهگذاری در آلت کوینهای کمتر شناخته شده هستند. این کار به مصرف انرژی زیادی نیاز دارد و به همین دلیل کاربران بدون وجود پاداش متناسب در این فعالیت شرکت نمیکنند. اکسکوینو یکی از صرافیهای معتبر ایرانی است که زیر نظر هلدینگ ارنیکا فعالیت میکند. نوبیتکس مخفف سه واژه نو، بیت کوین و اکسچنج است و در حال حاضر یکی از بهترین صرافیهای ارز دیجیتال ایرانی محسوب میشود. به همین دلیل اگر میخواهید در دنیای رمزارزها تجارت کنید، تشخیص ارز دیجیتال فیک بسیار مهم است و در ادامه ۳ روش را شرح میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید