نتیجه بازی استقلال و پرسپولیس

دنیایاقتصاد: مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال، امروز در حالی برگزار میشود که جنگ قهرمانی به طور کامل بین پرسپولیس و استقلال در گرفته و حساسیت را به اوج خودش رسانده است. 1990 شدند و در حالی که این مسابقات به دلیل جنگ خلیج فارس به تعویق افتاده بود،سرانجام در تابستان 1370 مرحله نهاییاش به میزبانی بنگلادش برگزار شد و استقلال در دیدار فینال با پیروزی برابر انینگ چین با گل های رضا حسن زاده و صمد مرفاوی موفق شد برای دومین بار قهرمان جام باشگاههای آسیا شود.

اما اولين حضور رسمى آنها در سال 1325 و با كسب دو عنوان نايب قهرمانى در جام باشگاههاى تهران و جام حذفى تهران همراه بود. لباسهای تیم استقلال جالب است بدانید که تیم استقلال از زمان تاسیس خود تا به امروز از رنگ لباسهای یکنواختی استفاده کرده است اما نکته جالب در مورد لباسهای این تیم بر میگردد به قبل از قهرمانی آنها در جام باشگاه های آسیا در سال ۱۳۴۹ زمانی که آنها اکثرا از لباسهای آبی و آبی روشن استفاده میکردند اما بعد از کسب این قهرمانی این تیم به طور کلی از تیشرتهای آبی به عنوان لباس اول و همینطور از تیشرتهای سفید به عنوان لباسهای دوم خود استفاده کردهاند.

و زمانی که حتی انتظار رفتن به لیگ قهرمانان آسیا رو نداشتیم با شکست دادن السد این اتفاق افتاد و با همون تیم جوان به مرحله بعد هم صعود کرد. پس از یک فصل حضور مرفاوی، مظلومی موفق شد در اولین حضور خود با این تیم عنوان نایب قهرمانی دهمین دوره لیگ برتر ایران را با یک امتیاز کمتر نسبت به سپاهانِ قلعه نویی کسب کند. اینکه استقلال میتونه مدعی قهرمانی باشه با توجه به ستارگان بسیاری که داره دور از ذهن نیست البته اگه شفر بتونه تیم رو سریع روبراه کنه.ولی فراموش نکنیم منصوریان فصل گذشته تیمی که اسم خیلی از بازیکنان جوانش رو تا حالا نشنیده بودیم نایب قهرمان لیگ کرد.

برد شفر ارزشی نداره یعنی پرسپولیس خوب بازی نکرد . الان کولی و پسر شفر مربیان استقلال هستند. از 26 تیر 1385 که قلعه نویی از این تیم جدا شد تا 28 اردیبهشت 1387 که دوباره به این تیم بازگشت، استقلال خالی از افتخار بود. نام باشگاه استقلال در ابتدا و بیش از انقلاب دوچرخه سواران بوده است و بعد از مدتی به نام باشگاه تاج تغییر نام پیدا کرد. سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی گفت که بعد از بازی دیشب متوجه شدم روزبه چشمی روی بازیکن ما خطا کرده است. ماجرا در سال های بعد به خوبی فصل اول پیش نرفت و یک مقام پنجم و یک مقام ششم ماحصل حضور سه ساله قلعه نویی در استقلال بود.

دیدگاهتان را بنویسید