طالبان و داعش؛ دوست یا دشمن؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جلسه علنی سه شنبه ۳ اسفندماه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ درباره واگذاری باشگاههای استقلال و پرسپولیس گفت: دولت برای واگذاری سهام باشگاههای استقلال و پرسپولیس باید به گونهای اقدام کند که سهام این دو باشگاه به هوادارانشان واگذار شود و اگر سازمان خصوصی سازی سهام استقلال و پرسپولیس را از طریق بازار بورس به یک یا دو نفر واگذار کند از آنجایی که ممکن است اهلیت آن افراد در واگذاری مورد توجه قرار نگیرد، ممکن است واگذاری سرخ آبیها با شکست مواجه شود.

مسئولان باشگاه استقلال که شب گذشته نیز بیانیهای را در این خصوص صادر کردند، همچنان اعتقاد دارند خواستهشان درباره هر دو بازیکن قانونی و امکان پذیر است. در 17 شهريور 1324 و درست سه روز بعد از پايان جنگ جهانى دوم، كلوپى در میدان فردوسی تهران با نام دوچرخه سواران تأسيس شد كه مركز تجمع ورزشكاران به خصوص دوچرخه سواران بود.

نام باشگاه استقلال در ابتدا و بیش از انقلاب دوچرخه سواران بوده است و بعد از مدتی به نام باشگاه تاج تغییر نام پیدا کرد. اما بعد از انقلاب این باشگاه با تلاشهای بسیار به مالکیت سازمان تربیت بدنی درآمد و در سالهای بعد با انحلال این سازمان، باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت. لباسهای تیم استقلال جالب است بدانید که تیم استقلال از زمان تاسیس خود تا به امروز از رنگ لباسهای یکنواختی استفاده کرده است اما نکته جالب در مورد لباسهای این تیم بر میگردد به قبل از قهرمانی آنها در جام باشگاه های آسیا در سال ۱۳۴۹ زمانی که آنها اکثرا از لباسهای آبی و آبی روشن استفاده میکردند اما بعد از کسب این قهرمانی این تیم به طور کلی از تیشرتهای آبی به عنوان لباس اول و همینطور از تیشرتهای سفید به عنوان لباسهای دوم خود استفاده کردهاند.

مالکان باشگاه یکی از مواردی که ممکن است برای افراد زیادی جالب توجه باشد مالک ابتدایی باشگاه استقلال است. بازگشت عارف غلامی در شرایطی که روزبه چشمی و محمد دانشگر تنها بازیکنانی بودند که می توانستند در خط دفاعی بازی کنند، اتفاق خوبی برای آبی ها محسوب می شود. رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه وکلا به شرافت قضاوت قسم می خورند نه برای حفظ منافع موکلشان، گفت: باید با زبان قانون منطق حرف بزنیم نه با زبان فریاد کسی که به زبان قانون تسط ندارد به فریاد متوسل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید