واکنش روابط عمومی پرسپولیس به ماجرای سربازی استقلالیها :: ورزش سه

در همین راستا؛ مهرداد خدیر، تحلیلگر مسائل ورزشی، روزنامه نگار باسابقه ایرانی و سردبیر رسانههایی مانند مجله «امید جوان» و وبسایت «عصر ایران» در گفتوگو با خبرگزاری آناتولی به بررسی موضوعات و حواشی مربوط به استقلال و پرسپولیس پرداخت که در ادامه مشروح آن خواهد آمد. فارغ از مسائل فنی، اما به نظر میرسد فتح سوپرجام برای بازیکنان پرسپولیس ارزش و اهمیت بیشتری داشته باشد، چون در این صورت آنها میتوانند به پاداش کلانی برسند!

البته در صورت قهرمانی سوپرجام بدهی باشگاه و درویش به اعضای تیم سنگینتر خواهد شد و زمینه برای اعتصاب بعدی سریعتر هم میشود، اما این یک دردسر شیرین برای باشگاه است و در هر صورت تعداد جامهای پرسپولیس بیشتر شده و رزومه مربیان، بازیکنان و حتی مدیران باشگاه صاحب یک جام بیشتر میشود. این بازی تقابل بین قهرمان لیگ برتر یعنی پرسپولیس و قهرمان جام حذفی یعنی فولاد است. نود و ششمین شهرآورد بزرگ فوتبال ایران بین دو باشگاه تهرانی استقلال و پرسپولیس روز پنجشنبه 24 تیرماه سال 1400 (15 جولای 2021) در چارچوب جام حذفی این کشور در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی تهران برگزار خواهد شد.

از دیدگاه آنها این دو تیم میتوانند با اتکا به بیش از 50 میلیون طرفدار خود در سراسر ایران و همچنین خارج از این کشور، مستقل از کمک دولت و بودجه ملت باشند. طبق قرارداد، بازیکنان پرسپولیس در صورت قهرمانی سوپرجام ۱۰ درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت خواهند کرد که برای بازیکنان گرانقیمت عدد فوقالعاده قابل توجهی میشود. پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 با هدایت برانکو ایوانکوویچ در شرایطی که بسیاری از بازیکنان خود را از دست داده و از انتقال بازیکن جدید هم محروم بود، توانست تا مرحله فینال صعود کند. همین موضوع سبب شده امتیازات زیادی را از دست بدهیم اما برخی تیمهای دیگری از اشتباهات داوری سود برده و امتیازاتی نصیب آنها شده است.

مگر این موضوع دست ما است که استقلالیها علیه پرسپولیس حرف میزنند؟ حالا پرسش این است که چرا شاهد چنین اتفاقی هستیم؟ بنابراین سعی شده است تنها مشکل را بهطور ظاهری حل کنند. فرارو: پرسپولیس و فولاد باید فردا، دوشنبه ۱۸ بهمن، از ساعت ۱۷.۱۵ دقیقه در سیرجان به مصاف هم بروند و دیدار سوپرجام ایران را برگزار کنند. این مسابقه باعث شده تا بار دیگر کارشناسان از وابستگی پرسپولیس و استقلال به دولت انتقاد کنند. این درحالی است که این دو باشگاه نه تنها از لحاظ آقتصادی موفق نبودهاند، بلکه زیانهای بسیاری نیز به بار آورده و باعث ایجاد مشکلات مالی و حقوقی برای مسئولین ورزش در صحنه بینالمللی نیز شدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید