پرسپولیس – مشرق نیوز

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به روند نتایج سرخپوشان پایتخت در هفته های گذشته گفت: کادر فنی پرسپولیس چاره ای جز کنار آمدن با شرایط موجود ندارد. این تیم در سال ۱۳۴۷ قدرت نمایی کرد و تمام رقیبان را پشت سرگذاشت و به عنوان قهرمان باشگاههای تهران جهت شرکت در مسابقات آسیایی تایلند عازم بانکوک گردید. پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، یازده بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده و از این جهت پرافتخارترین تیم است.

تیم فوتبال این باشگاه جز یکی از پرطرفدارترین تیم های لیگ برتری است. دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم اراک در رقابت های هفته هجدهم لیگ برتر بیست و یکم فوتبال ایران با برتری دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. مطابق مقررات این تیم میبایست کار خود را در فوتبال از دسته سوم و یا حداکثر از دسته دوم باشگاهها شروع کند، اما انحلال چند تیم در این زمان باعث شد تا به جای مسابقات لیگ یکسری مسابقات رده بندی در سطح باشگاههای پایتخت برگزار شود در آن زمان مسابقات ۴۴ تیم به رقابت پرداختد که ۴ تیم پرسپولیس، تاج (استقلال)، عقاب و پاس سرگروه شدند.

سپاهان نیز با پیروزی 2 بر صفر مقابل استقلال خوزستان نایب قهرمان شد. دنياي اقتصاد: مطابق برنامههای قبلی قرار بود مراحل اولیه عرضه سهام پرسپولیس و استقلال در بورس، اواخر بهمن یا هفته اول اسفند انجام شود. تصویر جامی که از دو طرف با دو سر اسب هخامنشی تلاقی دارد.» در آگهی ثبت نشانوارهای که شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس در سال ۱۳۹۵ به ثبت رسانده، این توضیح آمدهاست: «تصویر یک سپر و یک تندیس تصویر دو سر شیر و یک سکو که سه حلقه به هم پیوسته بر روی آن است در میان آن که یک جام بر روی آن قرار دارد همگی در داخل یک شکل هندسی و در قسمت پایین آن کلمات باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس به فارسی و حروف و کلمات و عدد FC PERSEPOLIS SINCE ۱۹۶۷ به لاتین به رنگهای قرمز، مشکی و سفید.» رنگ قرمز یکی از مهمترین نمادهای باشگاه فوتبال پرسپولیس بهشمار میآید.

پس از انحلال شاهین با درایت امیر مسعود برومند و رایزنیهای مرحوم دهداری، چند تن از بازیکنان قبلی شاهین در ترکیب تیم دسته دومی پرسپولیس قرار گرفته و ترتیب یک مسابقه با تیم جم آبادان (که در آن زمان تیم صاحب نامی بود) را دادند و پس از آن تمامی اعضای شاهین به پرسپولیس پیوستند و محبوبیت شاهین بلند پرواز را به پرسپولیس هدیه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید