برنامه بازی‌های پرسپولیس

بهترین برد سرخپوشان در شهرآورد تهران به تاریخ 16 شهریور 1352 باز میگردد که در نهایت پرسپولیس با 6 گل به برتری رسید. البته این چیزی نیست که مدیریت فعلی یا قبلی باشگاه در نظر گرفته و وعدهاش را به بازیکنان داده باشد بلکه این چیزی است که در قرارداد آنها وجود دارد و باشگاه نمیتواند به آن عمل نکند.

البته که در فوتبال ایران، مدت هاست چیزی به عنوان اتفاق عجیب و غریب از لحاظ مالی وجود ندارد! با وجود چنین گزارشی، نکتهای که این خبر را کمی باورنکردنی جلوه میدهد رقم قرارداد بازیکنانی است که به طور معمول ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان است؛ اینکه فقط با یک برد قرار باشد به آنها پاداش ۸۰۰ تا یک میلیارد تومانی برسد، عجیب و غیرقابل باور است. البته در صورت قهرمانی سوپرجام بدهی باشگاه و درویش به اعضای تیم سنگینتر خواهد شد و زمینه برای اعتصاب بعدی سریعتر هم میشود، اما این یک دردسر شیرین برای باشگاه است و در هر صورت تعداد جامهای پرسپولیس بیشتر شده و رزومه مربیان، بازیکنان و حتی مدیران باشگاه صاحب یک جام بیشتر میشود.

این ادعایی است که «ایران ورزشی» کرده و نوشته پرسپولیسیها در صورت قهرمانی در سوپرجام پاداش قابل توجهی دریافت خواهند کرد. این بازی تقابل بین قهرمان لیگ برتر یعنی پرسپولیس و قهرمان جام حذفی یعنی فولاد است. در سال 1377 پرسپولیس مجدد قهرمان شد ولی مهمترین اتفاق برای پرسپولیس در این سال نه قهرمانی در لیگ که بازگشت پروین بود. این تیم در سال ۱۳۴۷ قدرت نمایی کرد و تمام رقیبان را پشت سرگذاشت و به عنوان قهرمان باشگاههای تهران جهت شرکت در مسابقات آسیایی تایلند عازم بانکوک گردید.

در آن مسابقات 44 تیم به رقابت پرداختند که چهار تیم پرسپولیس، تاج، عقاب و پاس سرگروه گردیدند. در سال 1348 کارخانه ایران ناسیونال با مدیریت خیامی که خود از طرفداران تیم شاهین بود درصدد تشکیل تیمی قدرتمند برای حضور در رده اول مسابقات و تبلیغ محصولات این شرکت (از جمله خودرو پیکان) برآمد.

دیدگاهتان را بنویسید