جدیدترین خبرهای «ساعت شروع بازی پرسپولیس امروز»

طی این سال ها علی پروین و چند نفر از دیگر همبازیانش سعی در حفظ پرسپولیس داشتند. برانکو این مسیر را آغاز، کالدرون و یحیی گل محمدی آن تداوم بخشیدند. داور باید به گل را مردود و به بازیکن پرسپولیس کارت زرد نشان میداد. پس از انحلال شاهین با درایت امیر مسعود برومند و رایزنیهای مرحوم دهداری، چند تن از بازیکنان قبلی شاهین در ترکیب تیم دسته دومی پرسپولیس قرار گرفته و ترتیب یک مسابقه با تیم جم آبادان (که در آن زمان تیم صاحب نامی بود) را دادند و پس از آن تمامی اعضای شاهین به پرسپولیس پیوستند و محبوبیت شاهین بلند پرواز را به پرسپولیس هدیه کردند.

پرسپولیس بهار خود را درآغازین روزهای سال ۱۳۴۷ با مربیگری دهداری (کاپیتان پیشین شاهین) و سرپرستی دکتر برومند آغاز کرد. در سال ۱۳۴۸ کارخانه ایران ناسیونال با مدیریت خیامی (از طرفداران تیم شاهین) تازه تاسیس شده بود و تیم فوتبال ضعیفی هم داشت (علی پروین هم از جمله بازیکنان این تیم بود). دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم اراک در رقابت های هفته هجدهم لیگ برتر بیست و یکم فوتبال ایران با برتری دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید.

قهرمانی لیگ هجدهم به آخرین روز کشیده شد و تیم های پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی داشتند. خیامی مذاکراتی با چند تن از شاهینی های سابق انجام داد و آنان را به تیم پیکان دعوت نمود. پرسپولیس از سال ۱۳۷۰ با آغاز مجدد لیگ فوتبال ایران تحت عنوان لیگآزادگان دور جدیدی از فعالیتهای خود را آغاز کرد و پیوسته باوجود تغییرات گسترده و متعدد درمدیریت باشگاه توانست موقعیت خود را به عنوان یکی از سه باشگاه برتر کشور و کسب مقامهای نخست، دوم و یا سوم حفظ کند.

باشگاه پرسپولیس موفق به دستیابی 12 قهرمانی در لیگ فوتبال ایران شدهاست. پرسپولیس در لیگ خلیج فارس بازی میکند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشتهاست. پرسپولیسیها دو مرتبه به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند اما نتوانستند جام قهرمانی را بالای سر ببرند. فصل بعد، پرسپولیس از نخستین دوره لیگ قهرمانان آسیا حذف شد و در لیگ نتایج خوبی نگرفت. پرسپولیس در 5 فصل متوالی توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران را کسب کند. باشگاه پرسپوليس در سال 1342 توسط علی عبدو بنا شد. سال 1346 و در پی انحلال باشگاه شاهین، عبدو باشگاهی را که پنج سال پیش تاسیس کرده بود، به صف اول ورزش ایران کشید.

دیدگاهتان را بنویسید