پرسپولیس – Persepolis FC (اخبار، بازیها، خلاصه بازیها، برترین بازیکنان ، نقل و انتقالات)

ساعت بازی پرسپولیس امروز به وقت ایران

پرسپولیس تهران در فصل 98-97 لیگ برتر ایران و پس از پیروزی برابر تیم پارس جنوبی جم موفق به کسب سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ برتر شد. تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین بازی لیگ هجدهم (پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه 98) با برتری برابر پارس جنوبی جم به عنوان قهرمانی هجدهمین دوره لیگ برتر دست یافت. دیدار رفت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید اما دیدار برگشت در آزادی با برتری 1 بر 0 پرسپولیس خاتمه یافت تا سرخپوشان به یک افتخار آسیایی برسند. بر پایه نظرسنجیهای انجام شده باشگاه پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین باشگاه فوتبال ایران معرفی شدهاست و بنا بر اعلام وبگاه رسمی، باشگاه برای هوادارانش ارزش بسیاری قائل است.

پرسپولیس باشگاه پرهواداری است. پرسپولیس در لیگ خلیج فارس بازی میکند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشتهاست و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایینتر سقوط نکردهاست. پرسپولیس به دلیل کمبود امکانات برای هوادارانش و همکاری نکردن دیگر باشگاهها، تنها یک بازی در ورزشگاه آپادانا انجام داد و پس از آن، از آپادانا به عنوان زمین تمرین بهره گرفت. خیامی با اندیشه تشکیل باشگاهی حرفه ای به جذب مربی خارجی اقدام کرد و آلن راجرز را به ایران برای همکاری فرا خواند و در این سال عنوان قهرمانی باشگاه های ایران را از آن پیکان نمود و در همین سال پیکان به جای تیم ملی در تورنمنت جام دوستی نیز شرکت کرد و در بین پنج تیم مقام نخست را از آن خود کرد.

در جام باشگاههای آسیا پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ نائب قهرمان شد. تیم پرسپولیس تهران در لیگ برتر سال ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ موفق شد برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شود. پرسپولیس 6 بار قهرمان جام حذفی و 3 بار قهرمان سوپرکاپ ایران شده است. پرسپولیس همچنین با ۱ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی در جام برندگان جام آسیا سومین تیم پرافتخار جام در جام و پرافتخارترین تیم ایرانی این جام محسوب میشود. پرسپولیس با 31 جام قهرمانی رسمی یکی از پرافتخارترین تیمهای باشگاهی فوتبال ایران است.

همچنین به دلیل نبود پشتیبانی دیگر باشگاههای فوتبال ایران از حرفهای شدن باشگاه پرسپولیس، عبده در سال ۱۳۵۲ ورزشگاه آپادانا را به ارزش ۲۰۰٬۰۰۰ تومان به باشگاه راهآهن فروخت. این سالها آغاز دورانی بود که سالنامه باشگاه آن را «دوران جدال با بحران» نامگذاری کرده، تا جایی که پرسپولیس حتی مقام نهم لیگ را هم تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید