پرسپولیس – Persepolis FC (اخبار، بازیها، خلاصه بازیها، برترین بازیکنان ، نقل و انتقالات)

در پی بازسازی چمن ورزشگاه آزادی در فصل ۸۲-۸۱، پرسپولیس بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه تختی برگزار کرد. بعدها با انحلال باشگاه شاهین و جابجایی دستهجمعی بازیکنان آن به پرسپولیس، بازیهای تاج و شاهین حساسیت خود را از دست داد و شهرآورد تاج – پرسپولیس و پس از انقلاب استقلال – پرسپولیس جایگزین آن شد.

او که به فکر تأسیس تیمی حرفه ای بود، زمین اختصاصی برای تیم فوتبال تهیه کرده بود، به هر یک از بازیکنان یک دستگاه پیکان داده و جوایز نقدی قابل توجهی پرداخت کرده و حتی با آنها قرارداد بسته بود، به دلایل متعدد ادامه فوتبال پیکان را صلاح ندید و این تیم را منحل اعلام کرد.

باشگاه پرسپولیس ورزشگاه خانگی اختصاصی ندارد و برای بازیهای خانگی خود ورزشگاه آزادی تهران را اجاره میکند. با این که باشگاه پرسپولیس در تهران قرار دارد، در سراسر ایران هوادار دارد و در بازیهای خارج از خانه نیز عده زیادی برای تشویق آنها به ورزشگاه میروند. همچنین به دلیل نبود پشتیبانی دیگر باشگاههای فوتبال ایران از حرفهای شدن باشگاه پرسپولیس، عبده در سال ۱۳۵۲ ورزشگاه آپادانا را به ارزش ۲۰۰٬۰۰۰ تومان به باشگاه راهآهن فروخت. در سال 1365 امتیاز باشگاه پرسپولیس به بنیاد مستضعفان و جانبازان واگذار شد و زمانی که نام دیگر باشگاه بزرگ پایتخت به استقلال تغییر کرد، مسئولان این نهاد، نام آزادی را هم برای این باشگاه در نظر گرفتند.

سرخپوشان پایتخت به عنوان سومین تیم ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند. تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین بازی لیگ هجدهم (پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه 98) با برتری برابر پارس جنوبی جم به عنوان قهرمانی هجدهمین دوره لیگ برتر دست یافت. در سال ۲۰۱۷ به نیمه نهایی راه یافت و در سالهای ۹۷، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ به مقام سومی رسید. واقعا جای تعجب دارد چرا تا این اندازه پیشکسوتان و مدیران استقلال در مسائل داخلی پرسپولیس دخالت کرده و به خودشان اجازه میدهند در این مورد صحبت کنند. من از کمیتههای انضباطی و اخلاق فدراسیون تعجب میکنم که چرا سکوت کردهاند و در قبال این اتفاقات واکنشی نشان نمیدهند.

دیدگاهتان را بنویسید