پرسپولیس – Persepolis FC (اخبار، بازیها، خلاصه بازیها، برترین بازیکنان ، نقل و انتقالات)

پرسپولیس بهار خود را در آغازین روزهای سال 1347 با مربیگری دهداری (کاپیتان پیشین شاهین) و سرپرستی دکتر برومند آغاز کرد. علی عبدو به بازیکنان تیم شاهین برای ادامه فعالیت پیشنهاد داد به تیم او بپیوندند. بازیکنان شاهین مأوای جدیدی یافتند و 10 بازیکن دعوت او را پذیرفته و به پرسپولیس پیوستند. فوتبالتهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تیمها با شناخت خوبی نسبت به پرسپولیس به میدان میروند و به خوبی بازیکنان را آنالیز میکنند و در مجموع همه رقبا شناخت خوبی از… برای ما جای تعجب دارد و مایه تاسف است که این افراد به خودشان اجازه میدهند به راحتی با اسم بردن از بازیکنان ما در امور تیم پرسپولیس دخالت کنند.

نکته جالب، رقابت پیکان در برابر پرسپولیس در جام باشگاهها بود که تک گل علی پروین نتیجه را یک بر صفر به سود پیکان خاتمه داد. محمد حسن انصاری فرد روی یک ضربه آزاد تک گل پرسپولیس را به ثمر رساند. پس از انحلال شاهين، با همت امير مسعود برومند و رايزنب های پرویز دهداری، چند تن از بازيکنان سابق شاهين در ترکيب تيم دسته دومی پرسپوليس قرار گرفته و ترتيب يک مسابقه با تيم جم آبادان( که در آن زمان تيم صاحب نامی بود ) را دادند و پس از آن تمامی اعضای شاهين به پرسپوليس پيوستند و محبوبيت شاهين را به پرسپوليس هديه نمودند.

این بازی به دلیل خاستگاههای سیاسی و اجتماعی متفاوت دو تیم از ابعاد غیر ورزشی نیز حساس و مهم بود. آنها در مسابقات قهرمانی آسیا (مسابقاتی که میان تیمهای ایرانی برای شرکت در جام باشگاههای آسیا برگزار شد) نیز قهرمان شدند و به عنوان نخستین نماینده ایران به جام باشگاههای آسیا رفتند و عازم بانکوک تایلند شدند. پرسپولیس در 5 دوره برگزاری لیگ تخت جمشید، با کسب دو قهرمانی ( لیگ اول و سوم ) و سه نایب قهرمانی، به عنوان پرافتخارترین باشگاه کشور شناخته شد. این روزها نحوه ارزشگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به موضوعی داغتر از کری خوانی هواداران دو تیم تبدیل شده است.

بنا بر اعلام حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصیسازی، با ارزشگذاری کارشناسی سرخابیها در هیات واگذاری، پرسپولیس ۳۲۰۰ میلیارد تومان و استقلال۲۸۰۰ میلیارد تومان ارزشگذاری شدهاند. باشگاه پرسپوليس در سال 1342 توسط علی عبدو بنا شد. در سال 1366، پرسپولیس در کنار قهرمانی در جام حذفی تهران و جام باشگاههای تهران، موفق به کسب اولین قهرمانی خود در جام حذفی ایران هم شد تا در یک سال 3 جام بگیرد. پاس گل بورسی شدن سرخابی ها به رفتارهای هیجانی! مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: به دلیل اظهارات اخیر استقلالی ها از آنها به کمیته انضباطی شکایت میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید