پرسپولیس – Persepolis FC (اخبار، بازیها، خلاصه بازیها، برترین بازیکنان ، نقل و انتقالات)

همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبههای بعدی قرار دارند. دنياي اقتصاد: مطابق برنامههای قبلی قرار بود مراحل اولیه عرضه سهام پرسپولیس و استقلال در بورس، اواخر بهمن یا هفته اول اسفند انجام شود. اتفاقی که انتقادات زیادی را از سوی صاحب نظران در پی داشت؛ چرا که خواسته یا ناخواسته قرار است روی سرنوشت هوادارانی که خریدار سهام دو باشگاه هستند، تاثیرگذار باشد.

استقلال تهران نیز با پیروزی 2 بر یک برابر سپیدرود رشت، در جایگاه سوم باقی ماند و توانست سهمیه آسیا را کسب کند. در نهایت پرسپولیس با پیروزی یک بر صفر مقابل پارس جنوبی جم توانست با کسب 61 امتیاز، قهرمان شود. در آن مسابقات 44 تیم به رقابت پرداختند که چهار تیم پرسپولیس، تاج، عقاب و پاس سرگروه گردیدند. تیم پرسپولیس برای قهرمانی بدون اما و اگر، تنها به یک امتیاز احتیاج داشت و سپاهان باید ضمن کسب 3 امتیاز، منتظر نتیجه بازی پرسپولیس میماند و در صورت شکست پرسپولیس، شاگردان امیر قلعه نویی قهرمان میشدند.

این بازیکن خارجی باید با کیفیت و آزاد باشد و این مسائل کار را برای ما سخت کرده است. این سالها آغاز دورانی بود که سالنامه باشگاه آن را «دوران جدال با بحران» نامگذاری کرده، تا جایی که پرسپولیس حتی مقام نهم لیگ را هم تجربه کرد. در سال ۲۰۱۷ به نیمه نهایی راه یافت و در سالهای ۹۷، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ به مقام سومی رسید. گرفتن مهاجم خارجی هم در این وضعیت خیلی سخت است. پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 با هدایت برانکو ایوانکوویچ در شرایطی که بسیاری از بازیکنان خود را از دست داده و از انتقال بازیکن جدید هم محروم بود، توانست تا مرحله فینال صعود کند.

همچنین مسئول حقوقی این باشگاه که خیلی جالب است قانون را هم نمیداند و این موضوع را بارها ثابت کرده باید پاسخگوی اظهارات و اتهاماتش باشد.. در این سال پرسپولیس با 13 پیروزی و 1 شکست، به نخستین قهرمانی تاریخ خود رسید. 3 قهرمانی متوالی در لیگ، راهیابی به فینال آسیا با وجود محرومیت از نقل و انتقالات و یک قهرمانی در جام حذفی از افتخارات پرفسور با پرسپولیس میباشد. او که به فکر تأسیس تیمی حرفه ای بود، زمین اختصاصی برای تیم فوتبال تهیه کرده بود، به هر یک از بازیکنان یک دستگاه پیکان داده و جوایز نقدی قابل توجهی پرداخت کرده و حتی با آنها قرارداد بسته بود، به دلایل متعدد ادامه فوتبال پیکان را صلاح ندید و این تیم را منحل اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید