کلانتری: اشتباهم را مقابل استقلال جبران میکنم :: ورزش سه

بدین ترتیب پرافتخار ترین سرمربی لیگ برتر پس از دو فصل کابوس وار از استقلال جدا شد و تا به امروز تنها مربی است که به استقلال لیگ را هبه کرده است. قلعه نویی پس از دو قهرمانی در سپاهان و یک نایب قهرمانی در تراکتور، راهی استقلال شد و باز هم توانست با این تیم قهرمانی لیگ دوازدهم را کسب کند. این تیم پس از قهرمانی آسیا روند رو به سقوط را آغاز کرد و با قانون فدراسیون فوتبال در دوران ناصر نوآموز، به دسته سوم سقوط کرد. میلاد شعبانلو یازیکنی نیم فصل اول مس شهربابک که سابقه حضور در استقلال تهران را در کارنامه دارد به ملوان بندرانزلی پیوست.

در روزهای عدم برگزاری لیگ سراسری، در نیمه نخست دهه شصت، استقلال دو بار در سالهای 1362 و 1364 جام باشگاههای تهران را فتح کرد که قهرمانی این تیم در فصل 62 نخستین قهرمانیاش با نام نوین استقلال بود. ماجرا در سال های بعد به خوبی فصل اول پیش نرفت و یک مقام پنجم و یک مقام ششم ماحصل حضور سه ساله قلعه نویی در استقلال بود.

باشگاه استقلال را میتوان قدیمی ترین باشگاه ایران نامگذاری کرد، این باشگاه اولین موسسه ورزشی در ایران محسوب میشود که در بخش فوتبال بانوان نیز فعالیت خود را از سالهای دور آغاز کرده است و جز اولین باشگاههایی است که در حوزه بانوان نیز فعالیت داشته است. لباسهای تیم استقلال جالب است بدانید که تیم استقلال از زمان تاسیس خود تا به امروز از رنگ لباسهای یکنواختی استفاده کرده است اما نکته جالب در مورد لباسهای این تیم بر میگردد به قبل از قهرمانی آنها در جام باشگاه های آسیا در سال ۱۳۴۹ زمانی که آنها اکثرا از لباسهای آبی و آبی روشن استفاده میکردند اما بعد از کسب این قهرمانی این تیم به طور کلی از تیشرتهای آبی به عنوان لباس اول و همینطور از تیشرتهای سفید به عنوان لباسهای دوم خود استفاده کردهاند.

او در مورد بازیهای تیمشان توضیح داد: تمام بازیهای ما مالکانه بوده و خوب بازی کردیم و در یکسری از بازیها موقعیتهایی که داشتیم به گل تبدیل نشده و در بعضی بازیها اشتباهات داوری باعث شده گل ما قبول نشود. برد شفر ارزشی نداره یعنی پرسپولیس خوب بازی نکرد . الان کولی و پسر شفر مربیان استقلال هستند. همچنین از معدود مربی های سال های اخیر استقلال بود که در دربی نتیجه گرفت. از انحلال تاج جلوگیری و در تاریخ بیستم فروردین 1358 نام استقلال برای این باشگاه برگزیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید