بازی استقلال امروز

در مجموع استقلال با کسب ۱۶ عنوان قهرمانی در لیگ، جام حذفی و جام باشگاههای آسیا پرافتخارترین تیم ایران است. همچنین این باشگاه در مجموع امتیازات تیمها در تاریخ لیگ برتر، در رتبه نخست قرار دارد و در مجموع تمام ادوار لیگ برتر ایران صاحب بیشترین گل زده و بیشترین برد میباشد. باشگاه استقلال تهران یکی از پر هوادارترین باشگاههای فوتبال در ایران است که در سال ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیانگذاری شدهاست.

این دو باشگاه پرطرفدارترین و پرافتخارترین تیمهای فوتبال ایران و برگزارکنندهٔ شهرآورد تهران هستند. در 17 شهريور 1324 و درست سه روز بعد از پايان جنگ جهانى دوم، كلوپى در میدان فردوسی تهران با نام دوچرخه سواران تأسيس شد كه مركز تجمع ورزشكاران به خصوص دوچرخه سواران بود. آنها به معناى واقعى باشگاه بودند و در چندين رشته ورزشى فعاليت مى كردند. به گزارش “ورزش سه”، نساجی مازندران روز گذشته در یک بازی سخت توانست با یک امتیاز از آبادان خارج شود و بازی را با گل ایوب کلانتری به تساوی یک بر یک بکشاند. ابراهیم میرزابیگی: آقای چشمی پیش از گل در محوطه جریمه یک فن کشتی روی بازیکن فجرسپاسی اجرا میکند و اول با زانوها و بعد هم با دست بازیکن را هل میدهد و او را سرنگون میکند.

در نیمه دوم این دهه و بازگشت علی دانایی فر، تاج در سال 1335 و 1337 توانست هر دو جام باشگاه ها و جام حذفی را به دست آورد. فدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را پس از الهلال عربستان و یوکوهاما ژاپن، سومین باشگاه برتر فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کردهاست. ضمن اینکه باشگاه استقلال طی دو سال پیاپی در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، عنوان پرتماشاگرترین تیم حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به خود اختصاص داد. با توجه به اختلافات درونی باشگاه در دهه 30، این باشگاه چندین فصل در مسابقات باشگاه های تهران شرکت نکرد.

استقلال تا پیش از انقلاب تاج تهران نام داشت. عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: مکتب شهید سلیمانی شگفتانگیز بود زیرا توانست ساختاری از سبک زندگی بدیع در عصر ما ایجاد کند تا به اهداف معنوی برسیم. حتی اگر مشکل یزدانی و مرادمند تا پایان فصل هم حل نشود، حالا فرهاد مجیدی روزبه چشمی، محمد دانشگر و عارف غلامی را به عنوان مدافع وسط در اختیار دارد که باید از این موضوع نهایت استفاده را ببرد. تیم تاج که در ورزشگاه امجدیه میزبان این مسابقات بود موفق شد در بازی فینال در حالی که با یک گل از هاپوئل اسرائیل عقب بود، با گلهای غلام وفاخواه و مسعود معینی – تاج در آن سال به عنوان یار کمکی فریدون معینی از پیکان، مسعود معینی از بانک ملی و محمود خوردبین از پرسپولیس را در ترکیب خود میدید – پیروز بازی شد و در نهایت بدون شکست، نخستین باشگاه ایرانی باشد که قهرمانی آسیا را تجربه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید